Bike Fitting


Kilka słów na temat Bike Fittingu – po co i dla kogo…

Bikefitting to bardzo ważny proces dla każdego kto chce zadbać o swoje zdrowie i czuć wygodę pokonując każdy kilometr na swoim rowerze. Dopasowanie roweru jest dla osób, które jeżdżą zawodowo, amatorsko ale również od czasu do czasu 4 kółka zamieniają na rower jeżeli jednorazowo przejeżdżają dłuższy dystans niż 20km. Bikefitting to kolejny krok aby czerpać jeszcze większą  przyjemność z jazdy rowerem.

Do zabiegu dopasowania nadaje się każdy rower oprócz miejskiego. Jedynym warunkiem technicznym jakie rower powinien spełniać to musi być wyposażony w zatrzaskowe pedały. Może to być rower MTB, trekingowy, szosowy, triatlonowy, czasowy czy np. przełajowy.

Proces dopasowania może zacząć się już od doboru odpowiedniego rozmiaru ramy. Znaczenie ma tu nie tylko wzrost użytkownika ale i przeznaczenie roweru oraz styl jazdy. Kolejnym, często bagatelizowanym etapem jest indywidualny dobór obuwia i jego ustawienie. Każda sesja bikefittingu to również znalezienie właściwego ustawienia siodełka i kierownicy.

Bikefitting to :
-jazda bez bólu i dyskomfortu
-ochrona przed kontuzjami
-wygoda
-lepsze osiągi
-aerodynamika
-ergonomia ruchu

Czas jaki potrzeba przeznaczyć na spersonalizowanie roweru to około 3-4h. W tym czasie zbierany jest dokładny wywiad z klientem, przeprowadza się testy fizjologiczne, wykonuje się analizę budowy stopy i dostosowuje się ustawienia roweru.  Koszt jest uzależniony od czasu trwania usługi
i jest to przedział między 200 a 700zł. Cena zawsze ustalana jest indywidualnie po zakończeniu ustawień. Dolna granica przeznaczona jest dla ustawień bloków w butach. Należy jednak pamiętać, że aby ustawić jedynie bloki również trzeba przyjść z rowerem i czasem aby wszystko było spójne potrzeba delikatnie przestawić siodło.

50zł – wybór odpowiedniego obuwia (jeżeli klient zdecyduje się na ustawienie bloków lub bikefitting cena jest traktowana jako zaliczka)

200zł- ustawienie bloków  (zawsze z rowerem)

250zł- bikefitting dla kolejnego roweru

200-700zł- bikefitting

Bikefitting w naszym Salonie obsługuje firma FIZJOFITTING Marcin Leśko tel. 693 344 444